Синоними за 'џбара':

џбара (несв.)
[ џба-ра ]
види:
Б. Конески
синоними:
ала (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК