Синоними за 'швркнат':

швркнат (прид.)
[ швркнат ]
синоними:
удрен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК