Синоними за 'мембрана':

мембрана (ж.)
[ мем-бра-на ]
види:
Толковник
синоними:
опна (ж.), перде (ср.), ципа (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК