Синоними за 'исчанчи':

исчанчи (св.)
[ ис-чан-чи ]
види:
Толковник
синоними:
исколчи (св.), искриви (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК