Синоними за 'баражен':

баражен (прид.)
[ ба-ра-жен ]
види:
Толковник
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК