алумнус

мн. алумни
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 55785
поранешен универзитетски студент
Латински: alumnus Англиски: alumnus
Употреба: Образование
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК