Синоними за 'алумнус':

алумнус (м.)
[ а-лум-нус ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК