Синоними за 'џимрија':

џимрија (прид.)
[ џим-ри-ја ]
види:
Толковник
синоними:
пребирлив (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК