Синоними за 'ќелибар':

ќелибар (м.)
[ ќе-ли-бар ]
синоними:
јантар (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК