Синоними за 'ќафир':

ќафир (м.)
[ ќа-фир ]
синоними:
неверник (м.), ништоверец (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК