Синоними за 'јагнешки':

јагнешки (прид.)
[ јаг-неш-ки ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК