Синоними за 'јаболкце':

јаболкце (ср.)
[ ја-болк-це ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
јагода (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК