Синоними за 'шугав':

шугав (прид.)
[ шу-гав ]
види:
Б. Конески
синоними:
крастав (прид.)
колокации:

анаграми:
гушав
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК