Синоними за 'шеќерџија':

шеќерџија (м.)
[ ше-ќе-рџи-ја ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК