Синоними за 'шахта':

шахта (ж.)
[ шах-та ]
види:
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК