Синоними за 'шандан':

шандан (м.)
[ ша-ндан ]
синоними:
свеќник (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК