Синоними за 'шампионат':

шампионат (м.)
[ ша-мпи-о-нат ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК