Синоними за 'чкембелија':

чкембелија (прид.)
[ чкем-бе-ли-ја ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК