Синоними за 'формулировка':

формулировка (ж.)
[ фо-рму-ли-ро-вка ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК