Синоними за 'страк':

страк (м.)
[ страк ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:
корен (м.), пењушка (ж.), расад (м.), чкор (м.)
колокации:

анаграми:
карст, крста, стрка, трска
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК