Синоними за 'соочи':

соочи (св.)
[ со-о-чи ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
Други речници
синоними:
сретне (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК