Синоними за 'скицирање':

скицирање (ср.)
[ ски-ци-ра-ње ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК