Синоними за 'ротација':

ротација (ж.)
[ ро-та-ци-ја ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:
вртење (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК