Синоними за 'раскажлив':

раскажлив (прид.)
[ ра-ска-жлив ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК