Синоними за 'префарба':

префарба (св.)
[ пре-фар-ба ]
види:
Толковник
синоними:
пребои (св.), пребојадиса (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК