Синоними за 'подизведри':

подизведри (св.)
[ по-ди-зве-дри ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК