Синоними за 'подвижништво':

подвижништво (ср.)
[ по-движ-ни-штво ]
види:
Толковник
синоними:
аскетизам (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК