Синоними за 'пеза':

пеза (ж.)
[ пе-за ]
види:
Б. Конески
синоними:
подбив (м.), шега (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК