Синоними за 'отплатлив':

отплатлив (прид.)
[ от-пла-тлив ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК