Синоними за 'оризовица':

оризовица (ж.)
[ о-ри-зо-ви-ца ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК