Синоними за 'определеност':

определеност (ж.)
[ о-пре-де-ле-ност ]
види:
Толковник
синоними:
точност (ж.), јасност (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК