Синоними за 'оклевети':

оклевети (св.)
[ о-кле-ве-ти ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК