Синоними за 'озрачи':

озрачи (св.)
[ о-зра-чи ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК