Синоними за 'обвинителен':

обвинителен (прид.)
[ о-бви-ни-те-лен ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК