Синоними за 'низанка':

низанка (ж.)
[ ни-за-нка ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК