Синоними за 'наемател':

наемател (м.)
[ на-е-ма-тел ]
види:
Толковник
синоними:
кираџија (м.), станар (м.), станарка (ж.), чифчија (м.)
антоними:
наемодавец (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК