Синоними за 'мрцина':

мрцина (ж.)
[ мр-ци-на ]
види:
Толковник
синоними:
костур (м.), кљусе (ср.), мрзливец (м.), руина (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК