Синоними за 'мастилница':

мастилница (ж.)
[ ма-сти-лни-ца ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК