Синоними за 'крнтија':

крнтија (ж.)
[ крн-ти-ја ]
види:
Толковник
синоними:
старудија (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК