Синоними за 'крвопролевање':

крвопролевање (ср.)
[ кр-во-про-ле-ва-ње ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
масакр (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК