Синоними за 'крастав':

крастав (прид.)
[ крас-тав ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
одвратен (прид.), соголен (прид.), шугав (прид.)
колокации:

анаграми:
врскаат, врската
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК