Синоними за 'красноречие':

красноречие (ср.)
[ крас-но-ре-чи-е ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК