Синоними за 'красноречив':

красноречив (прид.)
[ крас-но-ре-чив ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
речовит (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК