Синоними за 'косинусен':

косинусен (прид.)
[ ко-си-ну-сен ]
види:
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК