Синоними за 'кос':

кос (прид.)
[ кос ]
види:
Толковник
синоними:
закосен (прид.), навален (прид.), накосен (прид.)
колокации:

анаграми:
сок
кос (м.)
[ кос ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:

анаграми:
сок
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК