Синоними за 'кореографира':

кореографира (св. и несв.)
[ ко-ре-о-гра-фи-ра ]
синоними:
инсценира (св. и несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК