Синоними за 'контаминира':

контаминира (св. и несв.)
[ кон-та-ми-ни-ра ]
види:
Толковник
синоними:
извалка (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК