Синоними за 'колај':

колај (прид.)
[ ко-лај ]
види:
Толковник
синоними:
лесен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК