Синоними за 'клечка':

клечка (ж.)
[ клеч-ка ]
види:
Толковник
синоними:
дрвце (ср.), прачка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК