Синоними за 'клапа':

клапа (ж.)
[ кла-па ]
види:
Толковник
синоними:
залисток (м.), склупца (ж.), стапица (ж.)
колокации:

анаграми:
калап, капал, лапка, пакла, палка, плака
клапа (несв.)
[ кла-па ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:

анаграми:
калап, капал, лапка, пакла, палка, плака
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК